Ayşegül Bulut Atalay


Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde, yüksek lisans eğitimini de Galatasaray Üniversitesi’nde Finansal Ekonomi alanında tamamladı.


Kariyerine Fox International Channels, Türk Telekom ve Vodafone gibi alanında lider medya ve telekomünikasyon şirketlerinde dijital pazarlama, içerik yönetimi, IPTV platformları ve ürün yönetimi alanlarında devam etti.


Profesyonel iş deneyiminin ardından girişimcilik serüvenine atılan Ayşegül Bulut Atalay, dijital pazarlama ve içerik hizmetleri alanına yoğunlaşarak, 2016 yılında İçerik Plus Medya ve İletişim Hizmetleri’ni kurdu. FMCG'den İK'ya, medyadan üretime kadar farklı sektörlerde B2B ve B2C alanlarında hizmet veren yerli ve yabancı müşterilerin, dijital pazarlama yolcuklarını bir sonraki seviyeye taşımalarına destek olmuştur.


Dijital pazarlama ve sosyal medya üzerine Google Dijital Atölye Girişimcilik Programı’nda, Bilge Adam Akademi’de, önde gelen üniversitelerde (Sabancı Üniversitesi, Işık Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi) ve KOSGEB, İHKİB, İMMİB gibi meslek örgütlerinde 2,000 saatin üzerinde eğitimler vermiştir.


TOBB Kadın Girişimciler Meclisi üyesi olup, PWN Istanbul ve IAB Turkiye Eğitim Komitesi üyesidir.


2020 yılında Dijital Bilge: Dijital Dünya Üzerine Bir Yüzleşme isminde bir kitap yayınlamıştır.


Harvard Business Review Türkiye ve Dişi Business dergilerinde köşe yazarlığı yapmaktadır.